לצאת ולגלות
ליצור חיבורים

חוויה אישית וקבוצתית המתרחשת במרחבים ותוואי שטח שונים, לא שגרתיים ובלתי צפויים. דרך התנסות הדרגתית במגוון מיומנויות הישרדות, המשתתפים נחשפים לסיטואציות מורכבות של אתגרי קצה ורוכשים כלים להתמודדות עם מצבי אי ודאות ומציאות משתנה. 

OUT הוקמה על-ידי תומר אושרי וד״ר עדיאל פורטוגלי, אנשי חינוך, מוזיקה ואקדמיה, לוחמים לשעבר ומדריכי מילוט והישרדות ביחידת החילוץ של חיל האוויר 669.

למה OUT?

OUT לוקחת אנשים החוצה. מחוץ לבית, מחוץ למקום העבודה, מחוץ לעולם הדיגיטלי. במשך יום או מספר ימים תגלו רבדים סמויים של הטבע ותרכשו כלים להתבוננות, תנועה ודרכי פעולה בסביבה לא מוכרת ומצבים משתנים.

OUT יוצרת חיבורים. בין תיאוריה לפרקטיקה, בין ידע לחושים, בין אדם לטבע, בין אנשים. במהלך ההתנסות תלמדו לצאת מהשביל המוכר, לאלתר ולהתחבר לכל תוואי ומקום באופן חוויתי, אינטואיטיבי ומהנה. 

עד הפרט האחרון. המתודה שלנו מועברת באמצעות משימות ותרגולות קבוצתיות ואישיות בדרגות קושי שונות, לצד הנחייה וליווי מקצועי. הפעילות כוללת צוות הדרכה מנוסה ומעטפת לוגיסטית וביטוחית ברמה הגבוהה ביותר. אוכל, שתיה, ציוד משימתי, רכבי שטח ועוד, אתם רק צריכים להגיע ואנחנו נדאג לכל השאר.

SURVIVAL EXPERIENCES

התמודדות עם אתגרים ומצבי אי ודאות

תחושת מסוגלות עצמית וביטחון אישי

שיתוף פעולה והיכרות מעמיקה בין המשתתפים

כישורי הישרדות וחיבור לסביבה הטבעית

מיומנויות ניהול והובלה במציאות משתנה

למי זה מתאים?

אז איך זה עובד?

ההתנסויות של OUT מתקיימות בכל רחבי הארץ, בתוואי שטח שונים כגון מדבר, חורש ים תיכוני וסביבה ימית. אופי ומשך הפעילות נקבעים בהתאם לצרכים וליכולות של המשתתפים ובהתאם לתנאים הסביבתיים. התהליך שנעבור אתכם עד הפעילות בשטח כולל חמישה שלבים:

שלב א. היכרות

נתחיל בפגישה בה נלמד על ונבין את הצרכים של המשתתפים. במידה ומדובר בחברה או ארגון אנו ממליצים לצרף לפגישה מנהלי/ות מש"א וייעוץ ארגוני.

שלב ב. יעדים

כעת נגדיר את המטרות והיעדים שילוו אותנו בשלבי התכנון והפעילות. בשלב זה נבחר גם את אופי, דרגת הקושי ומשך ההתנסות (יום/יומיים/אחר).

שלב ג. תכנית

בשלב זה נכין תכנית הכוללת את לוחות הזמנים, המפרט הלוגיסטי, המשימות והתרגולות שתעברו במהלך הפעילות. בנוסף, נבחר עבורכם את המיקום ואת תוואי השטח המתאימים ביותר.

שלב ד. היערכות

לאחר אישור התכנית נעבור לשלב ההכנות וההיערכות הלוגיסטית. לקראת הפעילות נעביר באופן מסודר הנחיות, הוראות הגעה ורשימת ציוד אישי למשתתפים.

שלב ה. OUT

בהתאם להנחיות, תגיעו באופן עצמאי לנקודת המפגש ו... מתחילים.

אנחנו

ד״ר עדיאל פורטוגלי, מייסד ומדריך מוביל. חוקר תרבות, חברה ומוסיקה בסין העכשווית, מרצה בחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל-אביב. יזם ומוביל פרויקטים ושיתופי פעולה במרכז תרבות סין ומסגרות שונות. בשנים 2005-2009 התגורר בסין ועבד כמורה לכלי-הקשה וכנספח תרבות (עמ״י) בשגרירות ישראל בבייג׳ינג. עדיאל הוא גם מוזיקאי, מחלוצי הפאנק והנויז בשנות התשעים, מייסד וחבר לשעבר בלהקת זקני צפת. לאחרונה יצא ספרו Jazz in Contemporary China: Shifting Sounds, Rising Scenes בהוצאת Routledge. בשנים 1993-2018 שירת כלוחם ומפקד ביחידת החילוץ והפינוי בהיטס של חיל האוויר 669, בה הדריך במחלקת המילוט וההישרדות. בעל הכשרות חובש, מדריך צוקים, צוללן בכיר, משיט, קורס הישרדות ימית Survival Systems USA והשתלמות ביה״ס למילוט והישרדות של כוחות האוויר המיוחדים בצבא ארה״ב (SERE).

תומר אושרי, מייסד ומדריך מוביל. איש חינוך ויזם חברתי. בעל תואר ראשון בחינוך והיסטוריה ותואר שני בפילוסופיה מקראית. שימש כמורה ללימודי א״י, רכז תנועת אתגרים וראש מכינת הנגב בשדה בוקר, בה הקים את מרכז גל למנהיגות (מג״ל). היה עמית בבית הספר למנהיגות במכון מנדל ולאחר מכן ניהל את בית הספר התיכון סליגסברג בירושלים, שם הנחיל את שיטת הניהול העצמי הנהוגה במכינות. תומר הקים וניהל את עמותת ״מבע״ לליווי מנהלים וצוותי חינוך בהטמעת שיטת הניהול העצמי והוציא על כך ספר בשם מרחבים בניהול עצמי בהוצאת רסלינג. בשנים 1993-2018 שירת כלוחם וקצין ביחידת החילוץ והפינוי בהיטס של חיל האוויר 669, בה פיקד על מחלקת המילוט וההישרדות. בעל הכשרות חובש, קורס הישרדות ימית Survival Systems USA והשתלמות ביה״ס למילוט והישרדות של כוחות האוויר המיוחדים בצבא ארה״ב (SERE).

״לאחר שירותנו הצבאי ובמהלך השנים גילינו כי המיומנויות שלמדנו ויישמנו בשטח עוזרות לנו גם בהתמודדות עם אתגרי היומיום, במישור המקצועי והאישי. מתוך כך נולד הרעיון של OUT, לאפשר לאנשים לצאת לטבע, להתמודד עם אתגרים בשטח, להתחבר ולפתח מסוגלות אישית ומיומנויות של ניהול והובלה בעולם משתנה.״

קצת על המתודה

בבסיס המתודה של OUT שלושה שלבים אופרטיביים ותודעתיים: הערכת מצב, יישום וזרימה. שלב הערכת המצב מצריך יכולות עצירה, חשיבה, התבוננות ותכנון להמשך. זהו השלב הראשון והקריטי בתהליכי הישרדות והתמודדות עם אי ודאות ואתגרים בשטח. שלב היישום מצריך יכולות פעולה, תגובה ואלתור בזמן אמת. את השלב השלישי, זרימה, לא ניתן ללמד או לחזות מראש. זהו שלב טבעי ואינסטינקטיבי הכרוך בניסיון, תחושה ודפוסי פעולה סובייקטיביים של הפרט או הקבוצה המתנסים בחוויה.

לתפיסתנו, תרגול והבנה של השלבים הללו מסייעים בהתמודדות עם מצבי קיצון ומציאות משתנה בטבע ובכלל. ההתנסות האתגרית ורכישת מיומנויות הכרוכות במתארי הישרדות, תנועה ושהייה בשטח, ביום ובלילה, מובילות לתחושת מסוגלות, סיפוק וביטחון אישי וקבוצתי. החוויה האנושית במסגרת הפעילות מאפשרת אינטראקציה והכרות מעמיקה בין המשתתפים. ההקשרים הרחבים של התהליך, השילוב בין הראש לרגליים, תתי השבילים והאוויר שבחוץ – כל אלה, שואפים ליצור חיבור מעמיק ובלתי אמצעי לסביבה הטבעית, כמו גם לחיי היומיום.

ASSESSMENT
IMPLEMENTATION
FLOW

שאלות נפוצות

המספר האופטימלי הוא 8-12 משתתפים, אך ניתן לקיים פעילות גם לפחות וגם ליותר.

הפעילות מתאימה לכולם.

ההתנסויות של OUT כרוכות בפעילות גופנית בשטח. רמת הקושי נקבעת מראש בהתאם להרכב ויכולות המשתתפים.

הפעילות מוכוונת למבוגרים בלבד.

הפעילות מאוד מגבשת ומהנה, אך אינה מוגדרת כיום כיף. ההתנסויות של OUT מאפשרות חיבורים אישיים ומקצועיים המעמיקים את ההיכרות ואת שיתוף הפעולה בקרב המשתתפים.

 התמחור נעשה בהתאם לאופי, משך ומספר המשתתפים בפעילות.

המספר האופטימלי הוא 8-12 משתתפים, אך ניתן לקיים פעילות גם לפחות וגם ליותר.

הפעילות מתאימה לכולם.

ההתנסויות של OUT כרוכות בפעילות גופנית בשטח. רמת הקושי נקבעת מראש בהתאם להרכב ויכולות המשתתפים.

הפעילות מוכוונת למבוגרים בלבד.

הפעילות מאוד מגבשת ומהנה, אך אינה מוגדרת כיום כיף. ההתנסויות של OUT מאפשרות חיבורים אישיים ומקצועיים המעמיקים את ההיכרות ואת שיתוף הפעולה בקרב המשתתפים.

 התמחור נעשה בהתאם לאופי, משך ומספר המשתתפים בפעילות.

SEE YOU

SITE BT ATD